Lina ze stali nierdzewnej z życia serwisowego

Ludzie używający linek ze stali nierdzewnej, Liny stalowe z drutem stalowym nadzieją jest jak najwięcej, aby przedłużyć żywotność linek ze stali nierdzewnej, ale światło nie jest, ale przede wszystkim zrozumieć, jakie czynniki wpłyną na życie ze stalowej liny stalowej w celu przepisania odpowiedniego leku. Podczas codziennej inspekcji linek ze stali nierdzewnej, musimy zwrócić szczególną uwagę na użycie liny ze stali nierdzewnej, liny ze stali nierdzewnej, aby uchronić się przed zjawiskiem elastycznej redukcji. W niektórych przypadkach (zwykle związanych ze środowiskiem pracy) elastyczność liny stalowej zostanie znacznie zmniejszona, a zatem dalsze korzystanie z niej przyniesie wiele zagrożeń bezpieczeństwa.

1, proces produkcji. Lina stalowa ze stali nierdzewnej jest wykonana z kilku drutu ze stali nierdzewnej, wykończonego skrętką, drutu ze stali nierdzewnej i skrętu jakość procesu określa jakość linek ze stali nierdzewnej. Drut ze stali nierdzewnej jest zwykle walcowany na gorąco z wysokogatunkowego wlewka stalowego na koło o mniejszej średnicy, a następnie po powtórnym wyciąganiu na zimno z średnicy drutu ze stali nierdzewnej. Lina ze stali nierdzewnej Jeśli nie można zagwarantować jakości drutu ze stali nierdzewnej i procesu skręcania, należy skrócić żywotność liny ze stali nierdzewnej. Dlatego linka ze stali nierdzewnej w procesie produkcji musi najpierw zapewnić jakość drutu ze stali nierdzewnej i skręcić proces, więc w zasadzie w celu zapewnienia jakości liny ze stali nierdzewnej, aby przedłużyć żywotność liny ze stali nierdzewnej.

2, nosić. Zużycie jest podzielone na zużycie zewnętrzne i zużycie wewnętrzne. Zużycie zewnętrzne powstaje głównie w wyniku użycia liny stalowej ze stali nierdzewnej i podłogi linowej oraz innych przedmiotów spowodowanych przez kontakt powierzchniowy, więc rzeczywista praca powinna być na zwykłej linie ze stali nierdzewnej w dół, aby uniknąć jednostronnego zużycia, drut ze stali nierdzewnej Sznur tak dalece, jak to możliwe, aby nosić cały drut ze stali nierdzewnej. Zużywać wąską średnicę liny ze stali nierdzewnej, zmniejszając obciążenie niszczące. Zużycie wewnętrzne to głównie lina stalowa ze stali nierdzewnej przez szpulę lub koło pasowe, gdy obciążenie jest głównie dociskane z boku liny stalowej ze stali nierdzewnej, a także ze względu na gięcie liny stalowej ze stali nierdzewnej, linka ze stali nierdzewnej między różnymi drutami stalowymi między siła, lina ze stali nierdzewnej Pomiędzy udziały i wzrost siły między udziałami, tak, że wewnętrzne zużycie liny stalowej z drutu, gdy częsta praca koncentracji siły, tak, że wewnętrzny uszkodzony drut. Zużycie znacznie skróciło żywotność liny ze stali nierdzewnej Senyuan.

3, zerwany drut. Drut ze złamanej liny ze stali nierdzewnej dzieli się na użycie zerwanego drutu i użycie zerwanego drutu, więc "przepisy bezpieczeństwa dotyczące kopalń węgla" dostarczają linę ze stali nierdzewnej w zawiesinie przed i w trakcie testowania wydajności włókna elementarnego. W użyciu, lina ze stali nierdzewnej, ponieważ lina ze stali nierdzewnej powtórzyła się w krążku lub rolce wokół uzwojenia, liczne zginanie, łatwe do wykonania stalowe zmęczenie drutu, wytrzymałość zmniejszyła się i ostatecznie doprowadziła do zerwania drutu. Czynniki jakościowe niezwiązane z produktem spowodowane wypadkami z powodu zerwanych lin i promowaniem pracy w tym miejscu mają inny stopień zależności. Lina ze stali nierdzewnej Zerwana lina spowodowana zmęczeniem zwykle pojawia się po zewnętrznej stronie drutu z najcięższą krzywizną pasm. Zerwanie drutu ze złamaniem zmęczenia wzrośnie wraz ze wzrostem obciążenia i zmniejszeniem kąta zginania.

4, elastyczność lin ze stali nierdzewnej zwykle towarzyszą następujące kilka zjawisk:

ZA.

B. Przedłużenie skrętu liny stalowej;

C. Ponieważ części są dociskane do siebie, istnieje przerwa między drutami i pasmami;

D. Lekki brązowy proszek pojawia się w pasmach liny;

E. Chociaż nie jest zepsuty, ale lina nie jest łatwa do zginania, a redukcja średnicy jest spowodowana tym, że zużycie drutu spowodowane jest znacznie szybszym. Sytuacja ta doprowadzi do nagłego odkształcenia obciążenia dynamicznego, należy je natychmiast odrzucić.