Ważne jest gięcia konstrukcji liny ze stali nierdzewnej

Gdy projektanci w projektowaniu maszyn i urządzeń, należy spróbować do zginania w kierunku liny ze stali nierdzewnej zgodne z lokalizacji bębna lub koło pasowe, sprawia, że formularz liny ze stali nierdzewnej pochylił się w tym samym kierunku, znany również jako l-bend. W przypadku projektowania do gięcia wstecznego z liny ze stali nierdzewnej (s-bend), ze stali nierdzewnej liny życia niż z gięte dolny 50% ~ 70%, to jest ponieważ gięcia liny ze stali nierdzewnej, zarówno gięcia stres i ciśnienia wstecznego.
Podczas projektowania takich urządzeń, Projektant powinien starać się unikać stali nierdzewnej lina ma na celu odwrócić gięcia. Przyłączenia muszą być zaprojektowane, aby odwrócić kierunek, powinna być odległość między koła pasowe lub rolki mają być większe.
Ze względu na stali nierdzewnej liny w urządzeniu jest bezpośredni kontakt z kół pasowych lub rolki, koła pasowe, wydajność bębna liny ze stali nierdzewnej i pracy zawodowej mają duży wpływ. W celu uniknięcia przedwczesnej złomowanie liny ze stali nierdzewnej, Projektant powinny uwzględniać pełni materiał, Średnica koła pasowe, rolki, racjonalne projektowanie.